Prílišná dobrota

Tento príspevok patrí hlavne tým, ktorí sú citliví, pomáhajú a chcú byť stále za dobrých a občas až tak, že preberajú za druhých zodpovednosť, druhí to berú automaticky a naši “pomáhači” sa potom cítia, nervózni, vy_satí, unavení….. a kričia z bezmocnosti…..
Dnes ráno mi prišla správa:
“Ja mám pochopiť všetko a všetkých a kedy konečne niekto pochopí ako je mne !”
Keďže s takýmito otázkami sa stretávam neustále, moja odpoveď určite pomôže mnohým naraz pochopiť a možno i zmeniť…. a preto ju zverejňujem…
Odpoveď:
“,Kto Vám káže chápať všetkých a všetko a slúžiť, v zmysle, obetovať sa? Obeta na úkor seba v ne_láske (proti sebe) vyvoláva vo Vás tlak, odpor a nervy!!!! Preto, nerobte to, ak to necítite !”
“A áno, máte chápať všetkých a všetko, ale nie k_vôli n_im, k_vôli sebe. Kvôli porozumeniu situáciám i ľuďom, aby ste mohli zaujať správne stanovisko v každej životnej situácii, a teda i odmietať a vediet povedať situačne, prečo nie. Takže, chápte všetkých a všetko kvôli sebe, aby Vám bolo dobre po Vašich správnych reakciách na život (na ľudí, na situácie).
Chápte, porozumievajte, aby Vám bolo dobre, po správnych reakciách, konaniach a nie druhým ľuďom na váš úkor a strádanie”.
Krásny deň plný nových uvedomení, ale hlavne reakcií 🙂 🙂 🙂
S Láskou Tatiana

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *