Všetko sa deje tak, ako sa má a v pravý čas

Dokážeme veriť? Máme skutočnú vieru?
Dokážeme určité životné situácie naozaj s VIEROU odovzdať smerom hore?
Dokážeme uveriť tomu, že všetko sa deje tak, ako je to pre nás najlepšie a nemusíme všetko dostať hneď tu a teraz?
Meňme svoj postoj z NETRPEZLIVOSTI na TRPEZLIVOSŤ, nekonajme zbrklo, prijímajme veci, udalosti i deje tak ako sú. Prijmime, odovzdajme a pustime.
„Naše sny sa uskutočňujú rýchlejšie, než si uvedomujeme. Napriek všetkému ale potrebujú starostlivosť a trpezlivosť.“
Až keď nastane tá správna chvíľa, až keď budeme pripravení a o tom my nerozhodujeme 🙂, až potom sa „otvoria ďalšie dvere“.
Skúsme neznásilňovať udalosti a nechajme veci prirodzene plynúť.
Semienko keď položíme do zeme potrebuje čas, silu i podmienky k tomu, aby vyklíčilo, prerazilo hlinu, zakorenilo, rástlo a nakoniec prinieslo úrodu. Každý zo životných cyklov rastlín prináša radosť tomu, kto je schopný vnímať a všimnúť si jeho krásy.
Rovnako sa aj my môžeme (a MÁME) radovať z postupného uskutočňovania svojich snov.
Spomaľme a uvedomujme si krásu, ktorá je okolo nás, buďme vďační, pretože každou myšlienkou a každým krokom dostávajú naše sny reálnejšiu podobu. Všímajme si, prežívajme a vychutnávajme každý okamih nášho života, je v ňom veľa „poučenia“ i radosti, ktoré plynú z každučkej chvíle, v ktorej konáme podľa svojich snov.
Nespájajme svoje šťastie s nejakými BUDÚCIMI cieľmi. (tie nás majú motivovať, aby sme boli aktívnejší V PRÍTOMNOSTI a nie robiť nás smutnými či nešťastnými, že niečo nemáme, nedosahujeme, či nedosiahneme :-)). Uvedomujme si viac a oceňujme každodenné zázraky života.
Svoje šťastie máme tu a teraz v každej sekunde nášho života.
Krásny deň, vychutnávajme si prítomný okamih, cvičme sa v trpezlivosti a nepremárnime ani chvíľočku, využívajme čas pre svoj rast 🙂.
Tatiana

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *