Buďte príkladom druhým

Pochopenie a prijatie Pravdy nie je ničím bez jej pretavenia do reálneho života. Prijímanie usmernení a rád je pasivita, ktorá je v tejto dobe neprípustná. Už naozaj nestačí Pravdu iba vedieť. Od každého z nás je požadovaná činnosť a priloženie ruky k dielu. Pre mnohých nie je vždy pohodlné a jednoduché viesť život tak, ako je to správne, ale práve pohodlnosť je zdrojom úpadku ľudstva. Pohodlnosť človeka nikam neposunie. Iba úprimnou snahou zo všetkých síl je človek živý. Iba činnosťou a zveľaďovaním darov, ktoré má k dispozícii. Každý človek do stal do daru cnosti a schopnosti, ktoré má vo vojom živote používať a rozvíjať. Sedením na zadku sa tak nestane. Hľadajte a skúmajte v sebe. Tvorte, konajte, šírte a zdieľajte. Máte obrovský dosah, využite ho.

Využite aj toto letné obdobie, kedy sa nám ľahšie dýcha vďaka energii zo slniečka a máme dostatok času a priestoru na tvorbu a prijímanie informácií. Využívajte čas na oddych produktívne, nepreleňošte svoje dni. Rozvoj a rast vlastnej osobnosti by mal byť na prvom mieste. Veľká očista si kvôli nám nezobrala dovolenku. Ak si pozorne všímate svoje okolie a dianie po celom svete, viete, že je to tak. Čím viac sa nás začne ťahať nahor, tým miernejšie nás zasiahne očistné dianie. Čím viac nás pochopí to, čo sa deje a prečo sa to deje a pomôže to pochopiť aj ostatným, tým väčšiu máme šancu na bezpečné prečkanie búrlivých udalostí.

Dospeli sme do bodu, kedy silné chcenie dobra a silné chcenie zmeny k lepšiemu majú okamžité spätné účinky. Obracajme sa v našom vnímaní, v našom konaní, pestujme ducha a naše cnosti. Vnímajme prírodné dianie, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou prejavovania nášho pôsobenia na zemi a naučme sa rozumieť prírodným zákonitostiam rovnako ako naši predkovia. Akonáhle sa začneme obracať, budeme podporovaní všemožnými spôsobmi prúdmi zo Svetla. Každý kto bude vyvíjať snahu k náprave a duchovnému obrodeniu, bude podporovaný a vedený. Každý jeden človek, ktorý toto pochopí a začne žiť v súlade s vôľou Božou, dostane pomoci k tomu, aby prešiel očistou sveta. Ten, kto tak neurobí, bude na vlastnej koži pociťovať následky svojho konania!

Pri nesprávnom chcení sa nám rovnako to, čo vyšleme v krátkych okamihoch vracia. Zažívame ranu za ranou, ktoré nás majú vybičovať k prebudeniu zo spánku a nečinnosti. Všetky negatívne udalosti, ktoré na nás dopadajú sú výsledkom predchádzajúceho povrchného žitia, lenivosti, nečestnosti, chamtivosti a mnohých iných neduhov. V tomto bode je nesmierne dôležitá vlastná premena každého jedného z nás! Lenivý, rozumový, materialistický človek už nebude mať v novom svete miesto. Staré sa rúca a prichádza nové.

Prebuďte sa a buďte činní! Na našom kúsku zeme prebýva dostatok svetlých duší, preto si buďme vedomí svojej sily a pozície. Prebúdzajme, sprevádzajme a vysvetľujme. Česko a Slovensko by mali ísť príkladom svojou duchovnosťou ostatným národom. Práve tieto dve zeme boli v tomto boji vybrané ako duchovné kotvy, stredobod diania. Kvôli ich náture a kvôli ich čistote. Presne to je dôvodom všetkých tých tvrdých skúšok, ktoré už dva roky ľud prežíva. Potrebuje sa zoceliť, povstať, prebudiť sa! Veď si pripomeňte slová „nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú, zastavme ich bratia, veď sa ony stratia, Slováci ožijú.“ OŽITE tak ako od vás je požadované! Tieto slová majú hlbší význam práve teraz, keď sme v mŕtvolnom spánku a iba čakáme, píšeme na sociálnych sieťach komentáre, ale skutek utek. Ožite a zdieľajte slová Pravdy a ukazujte pravé príčiny toho, čo sa vo svete deje. Odhaľujte tieto pravé príčiny pre tých nevedomých a nevediacich, vy predsa máte všetku moc v rukách. Zlo a temno bude útočiť, aby vás zadupalo, ale vy sa nedajte. O koľko to máme teraz jednoduchšie ako ľudia, ktorí aj v dobách Krista za svoje presvedčenie boli prenasledovaní a neraz aj usmrtení. Práve si dobre všímajte tých, ktorí na vás budú útočiť, alebo na vás poukazujú ako na čudákov. To sú tí, ktorí sú zamotaní v sieťach temnoty. Takto ľahko spoznáte, že ste sa dali na správnu cestu a stojíte temnu v ceste. Takým ľuďom už vy nemáte čo povedať, pretože je jasné, že nie sú ochotní vstúpiť na rovnakú cestu ako vy. Stráňte sa ich, neponúkajte im pomocnú ruku, aby ste sa sami nevystavili nebezpečiu. Buďte tu pre tých, ktorí javia prirodzený záujem, obrňte sa však trpezlivosťou, pretože čo je pre vás samozrejmosťou, pre druhých je ťažko pochopiteľné po rokoch života v slepote.

My žijeme v dobe elektronickej, môžeme využívať sociálne siete aj na to, aby sme dokázali spoločne prebudiť spiace duše. Totižto, keď ste sa dostali k pravde, a mnohí z vás aj k Slovu vo forme Posolstva Grálu, nebola to náhoda. Dostali ste šancu prispieť k rozvoju a záchrane seba aj ostatných ľudských duší. Stačia aj krátke statusy, krátke články, ktoré sami vytvoríte. Začať môžete aj zdieľaním tvorby iných duchom prebudených, ktorých je v éteri aktuálne mnoho. Dbajte na to, aby ste sami obsah ich slov vlastným prežitím pochopili a prisvojili si ako vlastný. Inak nebude mať zdieľané slovo taký silný účinok, ba narobili by ste viac škody než úžitku. Nech vás sprevádza ten najlepší úmysel a sila k tomu, aby ste každý deň dokázali správne pôsobiť vo svojom okolí s pomocou Božou.

1 komentár

  1. Peter

    –Iste Ivanka

    Dozreli sme k bodu, nájsť svoje cnosti, dary,hrivny, talenty, klenoty, milosti, perly.
    Píšem – nájsť – teda – čas dozrel. Znamena to aj náš pohyb…..

    Odpovedať

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *