Vyrovnanosť

Dnes od rána si uvedomujme „aký som človek“, priznajme si svoje „slabé miesta“ (nekarhajme sa! – len konštatujme s tým, že si dávame vnútorný sľub pracovať na sebe a meniť sa). Uvedomujme si hlavne svoju cenu, svoju vnútornú hodnotu a nikomu nedovoľme aby prekračoval nami stanovenú hranicu za ktorou už cítime, že „je nám zle“. Vy zdvihnime sa! Ak nevieme nájsť svoje pozitívne vlastnosti, nájdime niekoho, koho obdivujeme, určite máme predstavu, čo sa nám páči a čo chceme a snažme sa tomu „našemu“ „ideálu“ priblížiť. Pomôcka na zdvihnutie, nie na deštrukciu je práve to porovnanie kvôli zdvihnutiu (ni kvôli závisti a sebadeštrukcii!!!)- porovnajme sa ale správne – nech to slúži na posun vpred a hore. Svoje pozitívne vlastnosti píšme na papier – má to väčšiu silu :-)).

Jeden zo základných kamienkov na ceste k zdravému sebavedomiu a nájdeniu vyrovnanosti a harmónie je uvedomenie si svojho vlastného JA (aký/aká som).

Ak sa poznám, nikto a nič ma nemôže ovládať, rozčúliť, ani vyviesť z miery.

Seba poznanie a seba láska je základný stavebný kameň celej stavby našeho života. Ak toto nemáme zvládnuté pri prvom silnejšom vetre, alebo „prívalovej vlne“ sa nám celá stavba (život) zrúti.

Buďme si stále vedomí seba – a súčasne buďme vnímaví k okoliu, ale prezieraví. Sme nositeľom pokoja a každému bude pri nás dobre.

Prinášame nádej a pomoc, súčasne k nám príde rešpekt úcta i láska. Prečo? Lebo v tomto svete zhonu, chaosu, prázdnoty a bez citnosti a zúfalstva ukľudňujeme…

Krásny deň, plný sebapoznania, harmónie, vyrovnanosti a šírme pokoj, rozdávajme radosť 🙂.

Tatiana

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *