Zmena prichádza zvnútra

Usilujte sa o pochopenie duchovného diania a jeho prepojenia s dianím v hmotnom svete. Požadujete a očakávate zmenu, ale to, čo potrebujete zmeniť ako prvé je vaše vlastné konanie a spôsob života. Ako sa teda začať meniť tak, aby ste podporili prácu a zámer svetla?

Učte sa počúvať váš vnútorný hlas. Toto vedenie je vaším sprievodcom, ktorý vám ukáže ten správny smer. Častejším načúvaním tomuto „vnútorného hlasu“ si budete istí odkiaľ pochádza a naučíte sa pomocou neho nabrať istotu, či konáte správne. Naučiť sa načúvať si vyžaduje cvik a každý má svoj vlastný spôsob vnímania tohto vnútorného vedenia. Niekto dokáže započuť hlas, niekto zase uvidí obraz, niekto vycíti energiu. Avšak prvým krokom k tomu, aby sa vycibrila vaša schopnosť hlbšieho vnímania je odstrihnutie vonkajších rozptýlení, ktoré spôsobujú oslabenie vašej intuície a správneho rozlišovania citom. Naučte sa stíšiť, dovoľte vášmu vnútornému hlasu vyjsť na povrch.

Príkladom vonkajšieho rozptyľovania je aj neustále sústreďovanie sa na tzv. vonkajšie dianie, udalosti, ktoré vám odoberajú energiu. Áno, je potrebné mať prehľad o tom, čo sa vo svete deje, ale…venujme svoju energiu tam, kde je potrebná, nemrhajme ju zbytočne.

Ako sa chcete posúvať ďalej ak ste si ešte stále neuvedomili základné zákony fungovania príťažlivosti?

Na čo sa sústreďujete a čomu venujete pozornosť, to svojou energiou podporujete. Pochopte, že to VY ste strojcami vašej a rovnako aj svetovej reality. Vaše myšlienky spolu-usmerňujú deje prebiehajúce vo svete.

Príklad: Ak sa sústreďujete na strach z očkovaných, neustále vysielate nízke vibrácie akokoľvek prebudení si myslíte, že ste. Podporujete tým vibrácie strachu a tým vlastne rovnako aj vibrácie reality, ktorú nechcete. Vaše myšlienky sa spájajú s ostatnými myšlienkami rovnako zmýšľajúcich ľudí a naberajú na sile. Naozaj chcete toto vysielať a podporovať?

Zamyslite sa nad tým, čomu venujete denne pozornosť. Aké témy rozoberáte, aké programy sledujete, čo čítate a ako rozmýšľate. Ako rozmýšľate počas dňa a ako uvažujete sami o sebe? Sú to veci negatívne, alebo pozitívne?

Je veľmi dôležité dokázať rozpoznať jemné odtiene negatívnych vplyvov, ktoré nad vami neustále krúžia s cieľom stiahnuť vás nadol. Akonáhle sa pristihnete v takomto rozpoložení, skúste to čo najskôr napraviť a nasmerovať sa k svetlejšiemu zmýšľaniu. Temno bojuje všetkými možnými zbraňami.

Samozrejme, nerobte nútene niečo za každú cenu. Každý z nás má aj tie „svoje“ dni, ale je dôležité dokázať zvládať svoje emócie, aby sme pridlho neutkveli na dne tmavej studne. Ak sa cítite vyčerpaní, frustrovaní a negatívne naladení, je potrebné tieto emócie spracovať, ale zdravým spôsobom. Tieto stavy sú vo väčšine prípadov spôsobené nedostatkom pohyblivej energie. Pohyb = život. Akonáhle máte málo pohybu, či už telesne, alebo duchovne, omotávajú vás temné vlákna čakajúce iba na tú správnu príležitosť a začnú vás škrtiť. V takýchto momentoch máme všetci tendenciu hľadať ventil svojej frustrácie a používať útočné slová, smerujeme často túto negatívnu energiu na iných ľudí bez pozastavenia sa nad tým prečo to vlastne robím? Prípadne, ako to môže vnímať ten, či onen?

Obracajte sa vtedy na svoje vnútro, pýtajte sa prečo sa takto cítim, čo mám robiť, aby som sa z toho dostal? Odpoveď príde. Ak nepočujete/nevidíte/nevnímate pomoc zvnútra, jednoducho choďte von, buďte činní, konajte. Zájdite si do prírody, prejdite sa okolo bytovky, buďte produktívni, kreatívni, pustite to von. Stagnácia a utápanie sa v tejto spleti temných vlákien vám narobí iba škodu.

Skúšajte, hľadajte, nevzdávajte sa. Schopnosť rozlišovať čo vychádza z nášho vnútra vs. vplyv temných energií je tým, na čom by mal každý neustále pracovať. Ak dokážete správne rozlišovať, budete vedení správnym smerom a osobný vzostup dosiahnete oveľa jednoduchšie. Otázky ako konať v súlade s tým, čo je správne a čo je od nás zo Svetla požadované vám budú zodpovedané. Upevnenie vzťahu s Bohom, so sebou samým a pravá, pevná viera je najdôležitejším bodom duchovného rastu a kľúčom k podpore ukotvenia svetla na Zemi.

Ruka v ruke so schopnosťou vnímania vnútorného hlasu je schopnosť sebareflexie. Byť schopný priznať si, keď pochybím a byť si vedomý svojich slabín je ďalšou súčasťou duchovnej vyspelosti. Keď pochopíme, že naše slabé stránky sa dajú odstrániť a zvládneme byť úprimnými sami pred sebou v tom aké tieto slabé stránky sú, môžeme na nich skutočne začať pracovať. Práve tieto sú totižto ako prvé na rane, keď na vás temno útočí.

Príklad: Nedokážem prijať kompliment. Potrebujem pomoc, ale zaobaľujem to do iného dôvodu – nedokážem požiadať o pomoc. Myslím si o sebe, že som tučná/ý, škaredá/ý. Myslím si, že mám vo všetkom pravdu atď.

Naučte sa spoznávať sa. Napíšte si zoznam pozitívnych vlastností a k nemu pridajte zoznam vlastností, ktoré chcete napraviť a akým spôsobom. Buďte k sebe skutočne úprimní, robíte to predsa sami pre seba a sami so sebou. Nemusíte to nikomu hovoriť a ukazovať.  

Príklad: + som usilovný, trpezlivý verný; pracujem na tom, aby: som si vážil svoje telo, učím sa prosiť o pomoc, viem povedať nie, keď cítim, že je to potrebné

Sebareflexia a uvedomovanie si toho ako konáme a prečo tak konáme nás posúva vpred nielen v raste duchovnom, ale pomáha nám zlepšiť si náš vzťah so sebou samým. Smeruje nás tiež k odhaleniu príčin našich karmických vzorcov. Základom však skutočne musí byť úprimná snaha k zlepšeniu, inak si sami pred sebou zrkadlo nedokážeme nastaviť.

Pri postupnom spracovávaní všetkých našich slabostí, karmických vláken a hľadaní pomocou nášho vnútorného vedenia sa náš duchovný vzostup priamou úmerou urýchľuje.

Mnohokrát na spomenuté činnosti človek „nemá čas“. Zmenou priorít je však jednoduché tento čas si vytvoriť. Stačí začať malými krôčikmi. Hneď od rána sa skúste naladiť, predstaviť si deň tak ako ho chcete prežiť, poprosiť o vedenie počas dňa v rozhodovaní a podporu v tom, čo potrebujete. Samozrejmosťou je poďakovať. Prvou rannou myšlienkou by v žiadnom prípade nemalo byť niečo negatívne. Rovnako dôležité je nezaťažovať sa prílišným tkvením v minulosti, či budúcnosti. Ostávajte vždy v prítomnom okamihu, v ňom sa deje všetko podstatné. Sami uvidíte ako očistení sa budete cítiť. Akonáhle sa rozhodnete skutočne sa zmeniť, sily prúdiace zhora k vám vás posilnia a pomôžu vám dosahovať vaše duchovné ciele.

Ivy

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *