Prevezmite svoju vnútornú silu do vlastných rúk

Je skutočne veľmi dôležité uvedomovať si vlastnú silu. Uvedomovať si, že vy nejakú silu už dávno máte. A treba sa jej len chopiť a vedome si pripustiť, že táto sila je vaša. Iba vaša.

S touto silou si však treba tiež pripustiť svoje doterajšie chyby a omyly a tiež za seba prevziať zodpovednosť. To taktiež súvisí s prevzatím svojej sily a moci do vlastných rúk.

Občas nie je ľahké vedome na sebe pracovať. Pretože prevziať moc do vlastných rúk tiež znamená, nenechať sa vedome ovládať, manipulovať, zasahovať si do vlastnej slobodnej vôle a taktiež aktívne prijímať dôsledky svojich myšlienok, slov a činov.

Prevziať svoju silu do vlastných rúk tiež obnáša vedome si priznať, že naša moc a sila je len naša. To znamená – nenechať sa zbytočne zaťahovať do myšlienok, problémov a pocitov druhých. Mať svoju silu vo svojich rukách však taktiež treba udržiavať ako kormidlo lode. Táto loď – vaša loď je vaša myseľ – len potrebuje zodpovedného kapitána. A to ste vy, ked prevezmete svoju moc do vlastných rúk.

Vaša loď a teda ani vy sa nepotopí ani nepôjde ku dnu, ak toto všetko pochopíte. Ak toto všetko začnete čím skôr vedome realizovať. Vaša sila a moc porastie.

Každý však má v sebe určité slabosti, slabiny, neresti. Akokoľvek si ich nazvete, je dôležité byť si ich plne vedomý. Poznať svoje slabé, ale aj silné stránky. Slabé stránky sa však dajú krásne otočiť a využiť vo váš prospech. Ako?

Jednoducho. Vaše slabé alebo slabšie stránky vám len ukazujú, na čom vedome zapracovať. Na čo sa zamerať a čo presne trénovať. Postupom času sa z tréningu stáva prirodzenosť. Stáva sa vašou skutočnou a nefalšovanou potrebou.

Niekedy nás však naše slabé stránky doslova prerastú. Vtedy už môžeme hovoriť aj o závislostiach, ale aj o rôznych chorobách.

Vtedy už neovládame my seba, ale oni ovládajú nás. Naše kormidlo vtedy ne/dobrovoľne púšťame z rúk a strácame nad sebou kontrolu. Preto je treba byť si vedomý svojich slabých stránok, aby sme vedeli, na čo sa skutočne zamerať a čomu sa tiež vyvarovať. Prijať v sebe i tienisté stránky vyžaduje obrovskú dávku sebareflexie, pokory a trpezlivosti.

V sérií ďalších príspevkov sa tiež zameriame na závislosti, ako sa vymaniť z područia slabosti, hriechu, nečinnosti a to taktiež znamená prevziať svoju silu do vlastných rúk. Zameriame sa tiež na samoliečbu a ako si môžete pomôcť sami v čomkoľvek. Priamo tu.

Prevziať kontrolu nad sebou je totiž tá najväčšia životná výzva pozostávajúca z mnohých lekcií.

Staňte sa tým, kým sa máte stať, ale najskôr sa postavte zoči voči svojmu strachu a tým aj samým sebe. Iba tak skutočne napredujete. Iba tak môžete byť sami sebou, autentický, prirodzený a pevne ukotvený telom, mysľou a dušou v srdci. A v tom, čomu skutočne veríte a čo vám skutočne a nefalšovane pomáha.

Bez skutočnej pomoci a podpory by to však išlo len veľmi ťažko. Vtedy môžete skutočne napredovať a užívať si krásy svojho vlastného bytia vo všetkých farbách, ale aj v ich kontrastoch.

Zdroj

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *