Seba uvedomovanie a seba prijatie

Život nie je založený na tom, aby sme boli závislí na tom, či nás príme EGO ostatných ľudí. Mali by sme žiť tak, aby sme mali túžbu zapáčiť sa „smerom hore“. Ale najprv je potrebné to hore uznať a dostať ho do hodnotového rebríčka. Ako sa otvoríme, toľko dostaneme. Byť prijatý ľuďmi je pekný cieľ, ale nedosiahnuteľný, pretože nech sa akokoľvek budeme snažiť, všetkým nevyhovieme (preto sa nad niektorými situáciami ani netrápme), ale byť prijatý „hore“ to sa naopak môže javiť ako nedosiahnuteľný cieľ a pritom, to je také jednoduché 🙂, stačí chcieť, snažiť sa a všetko pomaličky pôjde.
Zbavme sa napätia, stresových situácií, hnevu, nepokoja a všetkých myšlienok, ktoré nám ten pokoj a radosť kradnú. Netlačme na seba, že už dávno mali byť inde a žiť inak. Všetko pomaly a postupne. Pustime sa nespokojnosti samého so sebou (odpúšťam si, že som….) a radujme sa z darov, ktoré nosíme v sebe i z darov, ktoré nám prinesie tento nový deň.
Jednoduchý, prirodzený a úplne normálny postoj má omnoho väčšiu cenu a prinesie i väčšiu úrodu ako akákoľvek snaha byť skvelý/á, super, výnimočný/á, ale len navonok (MUSÍM.., JE POTREBNÉ ABY……aby ma uznali, aby videli, aby si nepomysleli, atď). Nemusíme sa snažiť takými byť, stačí si len vo vnútri uvedomiť svoju výnimočnosť v tej , či inej oblasti – dokonalí nebudeme nikdy, ale môžeme sa dokonalosti aspoň chcieť priblížiť a to chcenie je rozhodujúce.
Zabudnime na to, ako byť výnimočný pre iných, staňme sa výnimočnými pre seba ( a smerom hore). Najdôležitejší dar, ktorý môžeme ponúknuť spočíva v jednoduchosti, prostote, čistote, pokore, pravde a úprimnosti.
Krásny deň.
Tatiana

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *