Neverte vlkom v ovčích rúchach

Ľudia od nepamäti hľadajú. Hľadajú zmysel života, recept na šťastie, na radosť, na lásku, hľadajú a pátrajú po pravde, ako si splniť svoje sny a túžby… Neuvedomujú si zásadnú vec – všetko je v nich samotných.
Všetky rady, recepty, ale aj pravdu už majú dávno v sebe. Len ju ukryli sami pred sebou, aby ju následne znova našli. Lenže miesto toho, aby všetky odpovede hľadali v prvom rade v sebe, tak hľadajú všade okolo. Výsledkom často býva, že sa odklonia sami od seba a dávajú na rady a tipy druhých ľudí.
Odklonili sa tiež od jedinej pravej viery a od jediného pravého Boha. Myslia v domnení, že konajú iba dobro a dobré skutky, avšak zabúdajú na ďalšiu podstatnú vec – cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami.
A preto, neverte falošným ľuďom, neverte tým, ktorí vás lákajú na dobré úmysly a v skutočnosti konajú presný opak. Ľudskí démoni vás budú presviedčať o mnohých veciach, o svojej pravde, ale klamú. Zlo v ľuďoch vás zvedie práve cez na prvý pohľad nevinné veci. Pretože zdanie mnohokrát klame. Inak by ste sa nedali tak ľahko zaviesť, oklamať a následne by ste nemohli podľahnúť. Pretože je doba temna, kedy zlo koná skrze dobro.
A z toho vyplýva následné ponaučenie – neverte vlkom v ovčích rúchach.

Zdroj

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *