Pohyb, napredovanie, myseľ, strachy

Samozrejme, nie každý má chuť, alebo silu sa hýbať, takže tí (my 🙂 ) „polenivší“ budeme tak, či onak tlakom svetla (pokušeniami tmy) „nútení“ k pohybu.
Strach zastavuje a bráni v rozhodovaní, v chcení a napredovaní, bráni viere v svetlé zajtrajšky. Takže nezabúdajme že naše myšlienky i strachy majú nadpozemskú silu a zhmotňujeme si to, čoho sa bojíme a o čo sa strachujeme.
Šťastie alebo nešťastie je v našich rukách.
Zlo sa nemôže priblížiť, pokiaľ ho my sami nezavoláme!
Ako chceme, tak sa nám stane!
Odvráťme sa od strachu a zhmotňujme naše sny a vízie. Nech sa stanú presvedčeniami v skutkoch.
Nezabúdajme že náš duch naša podstata má v sebe magnetickú silu príťažlivosti rovnakého, ale to isté má i naša myseľ. Tá dokáže vyprodukovať pod vplyvom strachu až neskutočné hororové scenáre a snaží sa nás preSVEDČIŤ, že „treba byť v strehu“, „treba byť pripravený“, „treba…., lebo čo ak?“.
Ak budeme takto premýšľať, neprejde veľa času a tie scenáre sa možno aj pomaly začnú plniť (a to len vďaka našim strachom). Takže zabíjajme negatívne myšlienky a negatívne scenáre nášho rozumu hneď v zárodku.
Rozhodujme sa na základe impulzov našej duše a negatívnym myšlienkam odpovedzme: „No a čo…, nech sa deje čokoľvek, takto to cítim a nech sa situácia vyvinie akokoľvek, budem to riešiť keď to bude. Teraz, je „tu a teraz“.“
Nezabúdajme!!! Hlava je len nástroj ktorý plní ciele, chcenia nášho ducha. Hlava nemá rozhodovať, rozkazovať, zabíjať, dusiť a potláčať našu dušu (nášho ducha), hlava nie je pán.
To, čo nás spája s výšinami (Bohom), je naša podstata a tou je náš duch. A to čo teda vychádza z našej podstaty (pokiaľ sme to nepokrivili, nezabili, nezadusili, nezašpinili) by malo byť vždy čisté a vždy správne a to následne dá impulz k mysleniu i konaniu.
Hlava (rozum) je SLUHA DUCHA.
Takže pracujme na tom, aby sme to dokázali žiť a riadili sa túžbami a chceniami vychádzajúcimi z nášho vnútra – z nášho CITU (ten je vlastnosťou ducha) a nie z po_citov (spojených s rozumom), ktoré sú až po cite a sú produktom spojeným s telesnosťou a hmotnosťou.
Pekný cituplný a oduševnený deň 🙂.
S Láskou Tatiana.

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *